ZDELOV Královéhradecký kraj

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Společnost, akce > Spolky a kluby

Spolky a kluby

V obci jsou dvě sdružení - FC Zdelov 1963 a Sbor dobrovolných hasičů, která jsou registrována, dále neregistrované ženy, které mají název BABINECklub šipkařů.

FC Zdelov 1963 - oddíl kopané

Činností TJ byla výstavba sportovních kabin v roce 2003 v hodnotě díla 1,079.134,- Kč a v současné době hrají jako nováček 2. třídy o čelo tabulky, kdy návštěvy na utkání jsou až 250 diváků. Fanoušci mají bubny, zvon, trumpety, a jak říká starosta, dokážou vyhecovat mužstvo.

Obec jim vychází vstříc – původní kabiny představoval vagon, kde se nedalo ani umýt, a tak byly přistavěny a v září minulého roku otevřeny nové kabiny, jedny z nejlepších na rychnovském okrese, nákladem 1,5 milionu korun. Počítejme: Obec na ně získala dotace ve výši 379 tisíc z Programu obnovy venkova, 700 tisíc dotovala obec, plus 350 tisíc korun se ušetřilo svépomocí. Že sportovci mají  traktůrek na sečení hřiště, je stejně tak pravda, jako že 50 tisíci korunami se podílel Královéhradecký kraj z grandu na údržbu zeleně (to prostřednictvím svazku Tichá Orlice), během a 50 tisíc doplatila vesnice.

Sbor dobrovolných hasičů

Sbor dobrovolných hasičů, který má cca 20 členů, v minulých letech zkolaudoval novou hasičárnu a obměnil hasičskou techniku. Vznikl také kroužek pro nejmenší, které vedou Láďa Pokorný a Iva Provazníková.