image

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
Drobečková navigace

Úvod > Společnost, akce > Svatba

První svatba v obci Zdelov se určitě zapíše do historie obce.

Píše se 28.červenec 2006 14.oo hodin. Historický okamžik nejen pro snoubence Ivanu Dočkalovou a Lukáše Koželuha, ale i pro celou obec Zdelov. Na sportovním hřišti TJ SOKOL Zdelov, které bylo spolu s areálem koupaliště obecním zastupitelstvem schváleno jako oddávací místo, se koná první svatební obřad.

První svatba První svatba První svatba

 

První přípravy na svatbu začínají v pondělí a probíhají až do pátku, kdy pan Dočkal, otec nevěsty, se svými přáteli připravují vše na svatební obřad a paní Seidelová Mirka připravuje altánek jako oddací místo.

V úterý je první zkouška se snoubenci za účasti matrikářky MěÚ Borohrádek paní Dagmar Špinarové a starosty obce pana Miroslava Bozetického. Jsou upřesněny detaily v nástupu svatebčanů a průběh vlastního obřadu.

 

První svatba

Je pátek 28.července 2006 14.oo hodin .Teplota vzduchu 34 C ve stínu. Matrikářka paní Dagmar Špinarová zahajuje svatební obřad a vítá snoubence a svatebčany. Představuje snoubence starostovi obce a ten zahajuje svoji řeč. Škoda, že uprostřed proslovu chvílemi selhává bezdrátový mikrofon a občané, kteří se přišli podívat na svatební obřad na hráz nad sportovním hřištěm nerozumí celému proslovu. Ale nevadí za život se něco stane.

 

První svatba První svatba První svatba
První svatba První svatba

 

Je 14.07 hodin a jako první své ANO říká ženich Lukáš Koželuh, hned po ženichovi stvrzuje svým ANO nevěsta Ivana Dočkalová. Tím, že snoubenci splnili všechny platné podmínky, které vyžaduje právní řád České republiky je starostou obce prohlášeno manželství za právoplatně uzavřené.

První svatba První svatba První svatba

Následuje výměna snubních prstýnků, první novomanželský polibek a podepsání svědků a manželů do sňatkového zápisu. A je tu konec svatebního obřadu, kdy starosta obce s paní matrikářkou připíjí a blahopřejí novomanželům Koželuhovým.

První svatba

První svatba

První svatba